سفر به ازمیر با ماشین شخصی

سفر به ازمیر با ماشین شخصی

راهنمای کامل سفر به ازمیر با ماشین شخصی

شهر ازمیر ترکیه یکی از برترین و پر طرفدارترین شهر های موجود در کشور ترکیه است. از لحاظ گشت و گذار و تفریح و هم از لحاظ زندگی و تحصیل و حتی کار و … این شهر یک شهر بسیار کامل و مناسب است.

قطعا از سفر به این شهر زیبا هیچ گاه پشیمان نخواهید شد، در واقع وجود آثار تاریخی خیلی زیاد، معماری فوق العاده بناها و ساختمان های این شهر، سواحل شنی ، شهر بازی های بسیار زیبا، آب‌ های زیبا و شفاف دریای اژه، رستورا‌ن‌ها و کافه‌ها و مرکزهای خرید بسیار شکیل و زیبای موجود در این شهر، همگی باعث می شوند که شما از سفر خود لذت کافی را ببرید و اگر قصد خرید آپارتمان در ازمیر را داشتید می توانید با ازمیر ملک تماس بگیرید.

بسیاری از افراد از طریق هواپیما، از کشور ایران به شهر ازمیر ترکیه می روند، ولی اگر قصد سفر با ماشین شخصی به این شهر داشتید، راهنمای کامل سفر به ازمیر با ماشین شخصی می تواند برای شما مفید باشد.

سفر به ازمیر از وان ترکیه

شهر وان در ساحل دریاچه وان به وجود آمده است، به همین دلیل به این نام شهرت پیدا کرده است. شهر وان ترکیه، شرقی ترین شهر کشور ترکیه است. بنابراین نزدیک ترین شهر به کشور ایران می باشد.

همین نزدیکی به کشور ایران باعث شده است که هر ساله میلیون ها ایرانی به این شهر سر بزنند. در واقع شهر وان ترکیه، برای گردشگران ایرانی، یک معبر و محل عبور است و ایرانی ها از این شهر، گشت و گذار خود را در کشور ترکیه آغاز می کنند.

شهر وان چیزی در حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد و از شهرهای نسبتاً کوچک کشور ترکیه به حساب می آید. در صورتی که بخواهید به صورت زمینی از ایران به شهر ازمیر ترکیه سفر کنید، بایستی حتما از شهر وان ترکیه عبور کنید. فاصله بین شهر وان تا شهر ازمیر ترکیه، 1,776 کیلومتر است.

بنابراین اگر بخواهید از مسیر زمینی و با استفاده از خودرو این مسیر را طی کنید، باید زمانی برابر با 18 ساعت و 36 دقیقه با ماشین شخصی رانندگی کنید.

فاصله مرز بازرگان تا ازمیر

فاصله مرز بازرگان تا ازمیر ترکیه

مرز بازرگان در شهر ماکو از استان آذربایجان غربی قرار گرفته است. فاصله بین مرز بازرگان تا شهر وان ترکیه، حدود 200 کیلومتر است و بنابراین اگر بخواهید از مسیر زمینی و با استفاده از خودرو شخصی، این مسیر را طی کنید، باید زمانی برابر با 2 ساعت و 30 دقیقه را در خودرو باشید. از مرز بازرگان تا شهر ازمیر ترکیه نیز باید مسافتی برابر با 1,976 کیلومتر را طی کنید.

فاصله ارومیه تا ازمیر

ساکن هر شهری از کشور ایران که باشید بایستی از استان آذربایجان غربی عبور کرده و وارد مرز ایران و ترکیه شوید.

از آنجایی که شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی، در شمال غربی ترین نقطه از کشور ایران واقع شده است، بنابراین سفر با ماشین شخصی تا این شهر و این استان، می تواند ساعت های زیادی طول بکشد، به خصوص اگر شهر محل سکونت شما جزء شهرهای جنوبی و یا شرقی کشور ایران باشد.

فاصله بین شهر ارومیه تا شهر ازمیر ترکیه نیز 1,956 کیلومتر است. بنابراین اگر بخواهید از مسیر زمینی و با استفاده از خودرو، این مسیر را طی کنید، باید زمانی حدود 1 روز را با خودرو شخصی رانندگی کنید.

فاصله تبریز تا ازمیر

فاصله بین شهر تبریز تا شهر ازمیر ترکیه، 2,057 کیلومتر است، بنابراین اگر بخواهید از مسیر زمینی و با استفاده از خودرو شخصی این مسیر را طی کنید، باید زمانی برابر با 23 ساعت و 55 دقیقه، در خودرو باشید و طبیعتا ابتدا باید از شهر تبریز وارد استان آذربایجان غربی شده و سپس از مرز بازرگان خارج شوید.

هزینه‌های سفر با ماشین شخصی به ازمیر

هزینه‌های سفر به ازمیر با ماشین شخصی، به جز هزینه‌ های مربوط به خرید و کارهای شخصی شامل سه مورد اصلی می شوند:

  1. هزینه اقامت در شهر ازمیر: اگر شما اقدام به خرید خانه در ازمیر نکرده باشید، باید هزینه اجاره و یا مکان مورد نظر را پرداخت کنید.
  2. هزینه خوراک
  3. هزینه بنزین و روغن و استهلاک خودرو و عوارض خودرو 

جاذبه های شهر ازمیر برای گردشگران

سفر به ازمیر با ماشین شخصی باعث می شود که شما از مناظر زیبای مسیر لذت کافی را ببرید و همچنین پس از رسیدن به شهر ازمیر ترکیه، شما با جاذبه های دیدنی زیادی مواجه خواهید شد. این جاذبه ها عبارت است از:

  1. میدان کوناک ازمیر: این میدان در جنوب شهر ازمیر واقع شده است.
  2. قلعه کادیفکاله: کادیفکاله نام تپه‌ای است که در منطقه شهری ازمیر ترکیه قرار دارد که قلعه ای هم با همین نام در آن جا قرار دارد.
  3. آگورا: آگورا یکی از جاذبه‌های تاریخی بسیار با اهمیت شهر ازمیر است و این مکان در مرکز شهر قرار دارد.
  4. پارک آبی ازمیر: این پارک آبی در 35 کیلومتری فرودگاه عدنان مندرس قرار دارد.
  5. جاذبه های مربوط به خوراکی: اگر به شهر ازمیر ترکیه سفر کردید، حتما سه غذای معروف این شهر یعنی کوفته و مانتی و بورک را هم نوش جان کنید تا لذت سفر به ازمیر با ماشین شخصی برای شما بیش از پیش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام) *آدرس دفتر مرکزی گروه املاک بابک در ازمیر ترکیه*
Babak Group Çınar, Tokatli plaza, 5003/3 Sk. No:3 kat 4 D 406, 35210 Bornova/İzmir, Türkei