بهترین مدارس ازمیر ترکیه

بهترین مدارس ازمیر

مدارس بین المللی ترکیه به عنوان محبوب‌ ترین مدارس بین المللی و دو زبانه برای افراد خارجی زیر 18 سال شناخته می شود. این مدارس شامل مهد کودک، مدارس ابتدایی و متوسطه، و مدارسی هستند که برای آماده شدن برای مدرک لیسانس بین المللی (مانند پیش دانشگاهی) و دیپلم مناسب هستند. دوره های تحصیلی این کشور به صورت سه دوره 4 ساله می باشد و دانش آموزان پس از 12 سال دیپلم می گیرند.

یکی از شهر های پیشتاز در زمینه تحصیل و دارا بودن مدارس حرفه ای، ازمیر است، زیرا سطح تحصیلات و خودشکوفایی در ازمیر کمی بالاتر از استان های دیگر است و والدین دوست دارند که فرزندان خود را به بهترین مدارس فرستاده، تا آنها بتوانند بهترین آموزش ها را دریافت کنند.

علاوه بر این مورد، به دلیل اینکه بسیاری از ایرانی ها جهت سرمایه گذاری، اقدام به خرید آپارتمان در ازمیر نموده اند و به دلیل سکونت داشتن در این شهر می خواهند که فرزندان خود را به مدارس معتبر ازمیر بفرستند، بهتر است یک معرفی کلی در مورد بهترین مدارس ازمیر داشته باشیم.

بهترین مدارس ابتدایی ازمیر

بهترین مدارس ابتدایی در ازمیر

  • دبستان پیری ریس:

طبق نظرسنجی هایی که در سال 2023 صورت پذیرفته، این مدرسه توانسته نمره 9.9 را از 10 به دست آورده و به عنوان یکی از بهترین و تخصصی ترین مدارس ابتدایی ازمیر شناخته شود.

  • دبستان İytev Yücel Tonguç İlkokulu:

این مدرسه یکی از مجهزترین مدارس ازمیر از لحاظ امکانات رفاهی و تحقیقاتی می باشد.

  • مدرسه ابتدایی MEV Ozel Guzelbahce Koleji:

در این مدرسه معلمانی کاملا کارآزموده و با تجربه فعالیت می کنند و محیط آموزشی این مدرسه برای دانش آموزان بسیار جذاب، زیبا و هیجان انگیز است و بسیاری از والدین از این مدرسه رضایت کافی را داشته اند.

بهترین مدارس متوسطه ازمیر

بهترین مدارس متوسطه در ازمیر

  • مدرسه راهنمایی بیلفن ازمیر

این مدرسه از لحاظ آموزش، در سطح بالایی قرار دارد و دانش آموزان زیادی در این مدرسه مشغول علم آموزی هستند. این مدرسه جزء مدارس درجه یک و بهترین مدارس ازمیر به شمار می رود.

  • مدرسه راهنمایی اوگوژان

مدرسه اوگوژان و بسیاری از مدارس علاوه بر پایه متوسطه دارای پایه های دیگر نیز هستند، که والدین می توانند با توجه به امکانات و ویژگی های منحصر به فرد مدرسه، فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام کنند.

این مدرسه نیز یکی دیگر از مدارس معتبر شهر ازمیر می باشد، که دانش آموزان زیادی دارد و درصد رضایت از این مدرسه بالاست.

  • مدرسه راهنمایی چاکابی

مدارس چاکابی که در مقاطع مجزا مانند مهدکودک، دبستان، متوسطه و دبیرستان فعالیت می کنند، یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین مدارس ازمیر هستند، که موفقیت های تحصیلی زیادی را به دست آورده اند. مدارس چاکابی که دفتر مرکزی آن در منطقه چیگلی ازمیر قرار دارد، در ساسالی و ماویشهیر نیز دارای شعبه می باشد.

بهترین دبیرستان های ازمیر

بهترین دبیرستان ها در ازمیر

  • دبیرستان اوگوژان اوزکایا

این دبیرستان خصوصی امکانات زیادی را در اختیار دانش آموزان خود قرار می دهد، اما بسیاری از خانواده ها از این مدرسه رضایت کافی را نداشته اند و باید به این نکته اشاره کرد که درست است این مدرسه در سالهای گذشته جزء بهترین مدارس ازمیر به شمار می رفته است، اما اکنون در مقطع دبیرستان عملکرد خوبی ندارد.

  • دبیرستان آناتولی اوبک بایراکلی بوغازیچی

دبیرستان خصوصی آناتولی یک مدرسه خصوصی است که در منطقه بایراکلی واقع شده است و زبان های انگلیسی و آلمانی به عنوان زبان های خارجی در این مدرسه تدریس می شوند.

مدارسی که معرفی شد، طبق نظرسنجی های انجام شده جزء مدارس معتبر و سطح بالای ازمیر هستند. بنابراین اگر شما نیز به عنوان یک ایرانی تصمیم و اقدام به خرید خانه در ازمیر نموده اید و می خواهید با داشتن اقامت در کشور ترکیه، در آنجا نیز زندگی کنید و فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به مدارس ازمیر بفرستید، مدارس دیگری مانند کالج امتحانی SINAV COLLEGE و Işıkkent و دبیرستان خصوصی اژه نیز جایگاه خوبی را در نظرسنجی ها کسب نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)