زندگی در اسپارتا ترکیه + هزینه زندگی

زندگی در اسپارتا ترکیه

بی شک زندگی در اسپارتا ترکیه، یکی از بهترین انتخاب ها برای زندگی در این کشور است. زیرا اسپارتا با بسیاری از شهرهای دیگر ترکیه تفاوت های زیادی داشته و زندگی در این شهر آرامش مطلق را برای ساکنان به همراه می آورد.

اسپارتا (iSparta) یک شهر باستانی در غرب ترکیه است. اگر چه فضای کلی شهر معماری مدرن و امروزی دارد، با این حال این شهر، یک شهر ساحلی محسوب می شود و در کنار ساحل فوق العاده، دارای دشت های گل سرخ نیز می باشد. به همین دلیل اغلب مردم این شهر را، سرزمین رزهای خوشبو می نامند و همین طبیعت زیبا باعث شده تا بسیاری از افراد زندگی در اسپارتا را انتخاب کنند و یک زندگی جدید و بی دغدغه را آغاز نمایند.

زیبایی ها و جاذبه های گردشگری این شهر تنها به موارد گفته شده ختم نمی شود، بلکه دارای جاذبه های دیگری نیز هست.

معرفی مکان های گردشگری اسپارتا

  • مسجد فردوس پاشا
  • موزه اسپارتا
  • موزه دموکراسی
  • کاخ اسپارتا
  • بازارچه بدستان
  • قلعه اغیردیر
  • معبد مردان
  • حمام های ترکی

علاوه بر مکان های گردشگری، تمام امکانات رفاهی، حمل نقل، مراکز تجاری، اداری، دانشگاه و… نیز در این شهر وجود دارد.

حال اگر بخواهید در این شهر زیبا و مدرن زندگی کنید، ماهانه باید چه میزان هزینه پرداخت کنید؟ آیا زندگی در اسپارتا نسبت به سایر شهر های ترکیه هزینه های کمتری را به همراه دارد؟ ما به شما خواهیم گفت.

مهم ترین هزینه های زندگی در اسپارتا

مهم ترین هزینه های زندگی در اسپارتا

یکی از مهم ترین هزینه های زندگی در هر شهری، هزینه مربوط به مسکن می باشد. بنابراین اگر قصد خرید ملک در این شهر را داشته باشید حداقل باید برای خرید یک واحد 55 متری 900,000 لیر بپردازید. همچنین برای اجاره یک واحد 60 متری نیز باید حدود 80,000 لیر پرداخت کنید.

هزینه دیگر برای زندگی در شهر ها مربوط به حمل و نقل می شود و از آنجایی که قیمت هر لیتر بنزین 24 لیر می باشد، بهتر است با خودرو شخصی در بین شهرها و حتی در داخل شهر تردد نکنید، زیرا قیمت استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس در این شهر بسیار مناسب است. برای مثال اگر بخواهید با اتوبوس از اسپارتا به آنکارا سفر کنید، تنها 180 لیر می پردازید.

هزینه بعدی مربوط به مواد غذایی و وعده های غذایی می باشد. برای مثال اگر شما بخواهید در یک رستوران وعده ناهار و یا شام میل کنید، حداقل باید 25 لیر بپردازید.

قیمت سایر مواد غذایی مانند مرغ 50 لیر، گوشت چرخ کرده 150 لیر، تخم مرغ 15 عددی 50 لیر بوده و در حال حاضر این قیمت ها به صورتی که بیان شد، هستند و با توجه به تورم، قیمت ها تغییر می کنند.

هزینه زندگی خانواده 2 نفره در اسپارتا

هزینه های زندگی افراد با توجه به نیازها، سبک زندگی و… تفاوت هایی با یکدیگر دارد. اما به طور میانگین یک خانواده دو نفره برای اینکه بتوانند یک هفته تغذیه کنند، باید 500 لیر بپردازند (این هزینه ها مربوط به خریدهای اساسی و مورد نیاز است.)

فاصله اسپارتا با شهر های مهم ترکیه

فاصله اسپارتا با شهرهای مهم ترکیه

فاصله اسپارتا تا استانبول: فاصله اسپارتا تا مرکز شهر استانبول 556 کیلومتر می باشد و اگر با خودرو شخصی سفر کنید، حدود 6 ساعت و 30 دقیقه سفر شما طول خواهد کشید.

فاصله اسپارتا تا آنکارا: فاصله ای که این دو شهر از هم دارند حدود 392 کیلومتر است و شما میتوانید با اتوبوس، خودرو شخصی و… بین این شهر تردد کنید.

فاصله اسپارتا تا آنتالیا: این دو شهر بسیار به هم نزدیک هستند و تنها 126 کیلومتر را باید طی کنید تا از آنتالیا به اسپارتا برسید.

فاصله اسپارتا تا ازمیر: همچنین اگر قصد سفر بین ازمیر و اسپارتا را داشته باشید، باید 404 کیلومتر را طی نمایید.

توجه داشته باشید که سیستم حمل و نقل ریلی، جاده ای و فرودگاهی در این شهر وجود دارد و شما میتوانید برای سفر به شهرهای دورتری مانند استانبول، با هواپیما سفر کنید.

تمام امکانات مربوط به حمل و نقل در این شهر با بالاترین سطح کیفیت ساخته شده اند و صنعت حمل و نقل در اسپارتا نسبت به سایر شهرها از کیفیت بالاتری برخوردار است.

در حالت کلی زندگی در اسپارتا برای افرادی مناسب است که می خواهند یک زندگی با دغدغه های کمتر، هزینه های پایین تر و آرامش بیشتر داشته باشند. بنابراین افرادی که قصد دارند یک زندگی عالی با بهترین امکانات، لوکس ترین آپارتمان ها و خانه های ویلایی و… را تجربه کنند، بهتر است زندگی در ازمیر و آنتالیا را انتخاب کنند.

در چندین سال گذشته بسیاری از افراد ایرانی ازمیر را برای سرمایه گذاری و زندگی انتخاب نموده اند. زیرا این شهر یکی از بزرگترین شهر های ترکیه است و امکانات بیشماری در این شهر وجود دارد. بنابراین بسیاری از ایرانیان اقدام به خرید آپارتمان در ازمیر نموده تا بتوانند آینده خود و خانواده را تضمین کنند. پس اگر شما نیز میخواهید علاوه بر زندگی، به سرمایه گذاری بپردازید می توانید خرید زمین در ازمیر و یا حتی خرید آپارتمان را انتخاب نمایید.

یک نظر در “زندگی در اسپارتا ترکیه + هزینه زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)