ازمیر یا آنتالیا (مقایسه 2 شهر بزرگ ترکیه)

ازمیر یا آنتالیا

می خواهید به ترکیه مهاجرت کنید ولی نمی دانید خرید آپارتمان در ازمیر بهتر است یا آنتالیا؟ یا قصد سفر به ترکیه دارید ولی نمی دانید که به آنتالیا سفر کنید یا ازمیر؟

ازمیر یا آنتالیا؟ با ما همراه باشید تا به مقایسه این دو شهر بپردازیم و به سوالات شما پاسخ دهیم.

مقایسه شرایط زندگی در ازمیر و آنتالیا

ازمیر در مقایسه با آنتالیا شهری بندری و صنعتی تر محسوب می شود، اما عاری از جاذبه های گردشگری نیست؛ بنابراین یکی از دلایلی که آرامش بیشتری به ازمیر می دهد، همین موضوع است که گردشگران خارجی کمتری به این شهر علاقه نشان می دهند. اما افرادی که به دنبال آرامش و امنیت بیشتری هستند، زندگی در ازمیر را ترجیح می دهند و برای خرید آپارتمان در ازمیر اقدام می کنند.

هزینه زندگی در آنتالیا نسبت به ازمیر پایین تر است، چرا که شهری است توریست پذیرتر و گردشگران بسیاری از سر تا سر جهان برای تفریح به آنتالیا سفر می کنند. بنابراین قبل از تصمیم نهایی حتما در مورد هزینه های زندگی برآورد درستی داشته باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

اگر قصد مهاجرت و یا تجارت در ازمیر یا آنتالیا را دارید، ولی برای خرید آپارتمان در ازمیر یا آنتالیا سر در گم هستید، به جنبه های گوناگون دیگر که مورد بررسی قرار گرفته توجه کنید.

مقایسه آب و هوای ازمیر و آنتالیا

مقایسه آب و هوای ازمیر و آنتالیا

از نظر جغرافیا و هواشناسی، ازمیر آب و هوایی معتدل دارد، به این معنا که نه تابستان های خیلی گرم دارد و نه زمستان های خیلی سرد و در تمام فصول سال برای تفریح و زندگی مناسب است. یکی از نکاتی که خریداران آپارتمان در ازمیر به آن توجه خاصی دارند، همین نکته است. اما آب و هوای آنتالیا مدیترانه ای است، به این معنا که در فصول سرد سال هوا بسیار سرد می شود و جمعیت گردشگران به طور چشمگیری کاهش می یابد و در فصول گرم آب و هوا عالی می شود و تفریحات دریایی و ساحلی رونق می گیرند.

مقایسه اقتصاد ازمیر و آنتالیا

اگر قصد اقامت و ویزای کاری را دارید، ازمیر به دلیل صنعتی بودن و داشتن موقعیت های شغلی بیشتر، گزینه بهتری خواهد بود و برای ایجاد شغل، خرید مغازه در ازمیر منطقی تر به نظر می رسد. اما اگر در شاخه های گردشگری فعالیت دارید، بدون شک آنتالیا از نظر اقتصادی برای شما بهتر خواهد بود. اکثر مردم محلی این شهر به فعالیت کشاورزی مشغول هستند اما اگر به کار کردن در هتل ها و مراکز تفریحی علاقه مند هستید، موقعیت های شغلی مناسبی در آنتالیا برای شما وجود دارد.

مقایسه کلیدی ازمیر و آنتالیا

مقایسه کلیدی ازمیر و آنتالیا

اگر قصد مهاجرت یا تجارت در ازمیر یا آنتالیا را دارید، بهتر است موارد کلیدی زیر را مد نظر قرار دهید، تا با دیدی روشن تر بهترین انتخاب را داشته باشید و به پاسخ سوال ازمیر یا آنتالیا دست پیدا کنید.

  • مساحت و وسعت ازمیر از آنتالیا بیشتر است.
  • ازمیر از آب و هوایی معتدل برخوردار است و آنتالیا از آب و هوایی شرجی (میانگین دما در شهر ازمیر پایین تر از آنتالیا است.)
  • ازمیر شهری است مدرن تر همراه با امکانات رفاهی بیشتر
  • آرامش و امنیت در ازمیر بیشتر از آنتالیا است
  • در آنتالیا دسترسی به حمل و نقل عمومی سخت تر از ازمیر است
  • خرید و فروش املاک در ازمیر بیشتر از آنتالیا است
  • هزینه های زندگی مثل خوراک و پوشاک، در آنتالیا نسبت به ازمیر پایین تر است.
  • از نظر فرهنگی تفاوت چشمگیری بین ازمیر یا آنتالیا نیست و مردم هر دو شهر رفتار مناسبی با توریست ها دارند
  • ازمیر بندری تجاری است و نسبت به آنتالیا اسکله های تفریحی کمتری دارد.

در نهایت ازمیر یا آنتالیا؟

در این مقاله سعی کردیم نکاتی را بطور مختصر و مفید بیان کنیم، تا شما به پاسخ سوالاتی مثل خرید آپارتمان در ازمیر یا آنتالیا، مهاجرت به ازمیر یا آنتالیا و… برسید. اما فراموش نکنید، پاسخ دادن به این سوال کاملا برای هر شخص با توجه به شرایطی که دارد متفاوت خواهد بود؛ به عنوان مثال قطعا شرایط کسی که قصد خرید مغازه در ازمیر را دارد با شخصی که قصد خرید دفتر گردشگری در آنتالیا دارد، کاملا متفاوت خواهد بود و مقایسه اصلی بر عهده خود شخص است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)