چگونه از استانبول به ازمیر برویم؟

چگونه از استانبول به ازمیر برویم

سفر از استانبول به ازمیر

استانبول یکی از شهرهای ساحلی دریای مرمره است، که بخش غربی آن در قاره اروپا و بخش شرقی آن در آسیا واقع شده است. ازمیر نیز پس از استانبول و آنکارا سومین شهر توریستی تجارتی کشور ترکیه است، که در غرب آناتولی واقع شده است. فاصله بین شهر ازمیر تا شهر استانبول در نقشه 328 کیلومتر است و راه جاده ای آن حدود 478 کیلومتر می باشد. در ادامه به تمامی راه های اینکه چگونه از استانبول به ازمیر برویم را توضیح داده ایم.

راه های سفر از استانبول به ازمیر

چندین راه مختلف برای سفر از استانبول به ازمیر وجود دارد که عبارت هستند از:

  1. هواپیما
  2. قطار
  3. اتوبوس
  4. اتوبوس شب (night bus)
  5. راید شیر (Rideshare، سفر اشتراکی)
  6. ماشین شخصی
  7. کشتی

سریع ترین راه سفر از استانبول به ازمیر

سریع ترین راه سفر از استانبول به ازمیر

استفاده از هواپیما برای سفر از استانبول به ازمیر، راحت ترین و در عین حال سریع ترین راه رسیدن به این شهر است. مدت زمانی که باید در هواپیما سفر کنید تا به شهر ازمیر برسید، حدود 1 ساعت و 10 دقیقه است و برای خرید بلیط هواپیما باید مبلغی به اندازه 50 دلار تا 80 دلار پرداخت کنید و این مبلغ بستگی به نوع هواپیما و نوع بلیط شما متغیر است.

خطوط هوایی پگاسوس و ترکیش ایرلاینز، در هر ساعت، از استانبول به ازمیر پرواز دارند و بهترین راه برای رسیدن از استانبول به فرودگاه استانبول، گرفتن یک تاکسی است که 28 دقیقه طول می کشد و هزینه آن 16 تا 19 دلار خواهد بود.

شهر ازمیر با توجه به جایگاه جغرافیایی و راه های مواصلاتی متعدد مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران می باشد و بسیاری از مهاجران به خصوص ایرانیان با خرید ملک در ازمیر توانسته اند از مواهب این شهر بیشترین بهره را ببرند.

سفر از استانبول به ازمیر با کشتی

سفر از استانبول به ازمیر با کشتی

یکی دیگر از راه های سفر از استانبول به ازمیر استفاده از کشتی است. البته اگر به قصد تفریح می خواهید به ازمیر سفر کنید، معمولا استفاده از کشتی پیشنهاد می شود. کشتی مسافرتی از استانبول به ازمیر یک بار در هفته به این مقصد حرکت می کند و معمولا آن را به عنوان یک سفر دریایی می شناسند که برای آخر هفته ها قابل رزرو است.

این کشتی بعد از ظهر، استانبول را ترک می کند و صبح روز بعد به ازمیر می رسد. کشتی مسافرتی از استانبول به ازمیر دارای رستوران های سلف سرویس و گارسون، بار و استخر است.

ارزان ترین راه سفر از استانبول به ازمیر با راید شیر

اگر به دنبال ارزان ترین گزینه برای سفر از استانبول به ازمیر هستید، تاکسی های اینترنتی و یا همان راید شیر (Rideshare) گزینه ای مناسب برای شما هستند. با استفاده از سفر اشتراکی باید 8 ساعت و 30 دقیقه در راه باشید تا به مقصد برسید. معمولا برای استفاده از این گزینه به پرداخت مبلغی حدود 15 دلار نیاز خواهید داشت. اگر گواهینامه رانندگی ندارید یا اینکه نمی خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، استفاده از راید شیر یک گزینه عالی پیش روی شما است.

ازمیر یکی از شهرهای پرطرفدار بین مهاجران و مسافران ترکیه است که بسیار قابل رشد است و سرمایه گذاری از طریق خرید زمین در ازمیر بسیار معقول و منطقی است.

سفر از استانبول به ازمیر با قطار

سفر از استانبول به ازمیر با قطار

اگر بخواهید با استفاده از قطار، از استانبول به ازمیر سفر کنید، باید مدت زمان بسیار طولانی و چیزی حدود 14 ساعت و 15 دقیقه در راه باشید. علت این زمان طولانی این است که راه ریلی مستقیمی بین ترکیه و ازمیر وجود ندارد و شما مجبور خواهید شد که از دو قطار مجزا برای سفر خود استفاده کنید. همچنین برای خرید بلیط های مربوط به قطار باید چیزی حدود 16 تا 24 دلار هزینه کنید. قطار استانبول به ازمیر، توسط راه آهن ترکیه (TCDD) اداره می شود و ایستگاه آغازین آن در استانبول ایستگاه (پندیک) است و ایستگاه نهایی آن در ازمیر، باسمانه می باشد.

سفر از استانبول به ازمیر با اتوبوس

سفر از استانبول به ازمیر با نایت باس night bus

استفاده از اتوبوس های شبانه یا به عبارتی Night bus به شما کمک می کند در زمان خود صرفه جویی کنید. این اتوبوس ها سفر خود را در طول شب انجام می دهند، یعنی شما می توانید در استانبول سوار اتوبوس شوید و در عین حال که به مقصد خود می رسید، استراحت کنید و بخوابید. اتوبوس های نایت باس از مبدا استانبول شما را در طول مدت 10 ساعت و 15 دقیقه به مقصد می رسانند. برای استفاده از این سرویس به مبلغی حدود 23 تا 30 دلار نیاز خواهید داشت.

سفر از استانبول به ازمیر با ماشین شخصی

اگر گزینه شما برای سفر از استانبول به ازمیر ماشین شخصی است، می توانید در طول مدت 4 ساعت و 30 دقیقه به مقصد خود در ازمیر برسید. برای استفاده از ماشین شخصی به مبلغی حدود 55 تا 85 دلار نیاز خواهید داشت، زیرا هزینه بنزین در کشور ترکیه عدد بالایی است.

ترکیب قطار، اتوبوس و هواپیما برای سفر از استانبول به ازمیر

برای سفر از استانبول به ازمیر راه حل های ترکیبی نیز وجود دارند. شما می توانید در ابتدا از استانبول سوار قطار شوید و سپس در میانه راه از اتوبوس و یا هواپیما برای ادامه مسیر استفاده کنید. در لیست زیر مدت زمان سفر با هر روش و هزینه آن آورده شده است.

  • قطار – اتوبوس : با استفاده از این ترکیب 7 ساعت و 30 دقیقه در راه خواهید بود و استفاده از این گزینه چیزی حدود 19 تا 28 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.
  • اتوبوس – قطار : با استفاده از این ترکیب 10 ساعت در راه خواهید بود و استفاده از این گزینه چیزی حدود 15 تا 24 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.
  • قطار – هواپیما : با استفاده از این ترکیب 3 ساعت و 50 دقیقه در راه خواهید بود و استفاده از این گزینه چیزی حدود 28 تا 53 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)