چگونه از ازمیر به افسوس برویم؟

چگونه از ازمیر به افسوس برویم؟

افسوس (افه سوس) جایی است که معبد بزرگ آرتمیس، آمفی تئاترهای بزرگ و کتابخانه سلسوس و ویرانه های به جا مانده از تمدن یونان در ترکیه را در خود جای داده است. فاصله افسوس از شهر ازمیر حدود 77 کیلومتر است. غار اصحاب کهف نیز از جمله مکان های تاریخی است که در 2 کیلومتری شهر افسوس وجود دارد. برای سفر از ازمیر به افسوس راه های مختلفی وجود دارد که در این مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

چگونه از ازمیر به افسوس برویم؟

برای اینکه بتوانید از ازمیر به افسوس بروید چندین گزینه مقابل خود دارید: استفاده از تاکسی، قطار، اتوبوس و ماشین شخصی. همه این گزینه ها در هزینه تمام شده و کیفیت سفر شما تاثیرگذار هستند. افرادی که نسبت به خرید ملک در ازمیر اقدام کرده اند، بهتر است با تمامی روش های سفر به شهر های نزدیک ازمیر از جمله افسوس آشنا باشند.

سریع ترین و ارزان ترین راه سفر از ازمیر به افسوس

برای اینکه بتوانید سریع از ازمیر به افه سوس برسید، پیشنهاد می کنیم تاکسی را انتخاب کنید. البته سفر با تاکسی برای شما گزینه ارزانی نخواهد بود.

برای داشتن یک سفر ارزان باید از قطار استفاده کنید که سبب می شود سفر شما کمی کند شود. در کل ارزان ترین و سریع ترین روش سفر از ازمیر به افسوس معمولا با یکدیگر در تضاد هستند.

گفتنی است که ارزان ترین راه سفر از ازمیر به افسوس اول قطار، دوم ماشین شخصی و بعد از آن اتوبوس و تاکسی قرار دارند.

سفر یا قطار از ازمیر به افسوس

سفر با قطار از ازمیر به افسوس

یکی از روش های سفر از ازمیر به افسوس که ممکن است به ذهن شما برسد، استفاده از قطار است. در این خصوص باید بگوییم که سفر مستقیم قطار از ازمیر به افسوس وجود ندارد، ولی ایستگاه قطار نزدیک شهر افسوس قرار دارد. اگر حتما مایل هستید که سفر شما با قطار انجام شود، می توانید در ابتدا با استفاده از قطار از ازمیر به مقصد سلچوک بروید، سپس از سلچوک با استفاده از تاکسی خود را به افه سوس برسانید. گفتنی است که مسیر قطار ازمیر به سلچوک در 1 ساعت و 30 دقیقه طی می شود و بعد از پیاده شدن با گرفتن یک تاکسی بعد از 5 دقیقه به افسوس می رسید.

برای استفاده از قطار ازمیر به سلچوک می توانید به ترمینال باسمانه مراجعه کنید. در این ترمینال سوار قطار ازمیر به دنیزلی بشوید و در ایستگاه سلچوک پیاده شوید.

سفر از ازمیر به افسوس با تاکسی

افرادی که می خواهند از ازمیر به افسوس با تاکسی سفر کنند، معمولا افرادی هستند که به دنبال یک سفر راحت هستند. سفر با تاکسی از ازمیر به افسوس 55 دقیقه زمان خواهد برد. مزیت استفاده از تاکسی برای سفر از ازمیر به افسوس این است که می توانید نوع و اندازه ماشین را خودتان انتخاب کنید. در نظرسنجی هایی که بین افراد برای انتخاب وسیله نقلیه برای سفر از ازمیر به افسوس انجام شده است، نزدیک به 100 درصد افراد تاکسی را انتخاب کرده اند.

مزایای استفاده از تاکسی برای سفر از ازمیر به افسوس

 1. استفاده از خدمات درب به درب: یعنی شما می توانید درب منزل شخصی یا آپارتمان خود یک تاکسی بگیرید و تا رسیدن به آخرین نقطه سفر از آن بهره ببرید. افرادی که نسبت به خرید آپارتمان در ازمیر اقدام کرده باشند استفاده از تاکسی را منطقی می بینند.
 2. می توانید مسیرهای انحرافی را نیز در نقشه سفر خود قرار دهید: در این مورد باید به قیمتی که با راننده توافق می کنید نیز اهمیت دهید.

سفر با اتوبوس از ازمیر به افسوس

سفر با اتوبوس از ازمیر به افسوس

اگر قصد سفر از ازمیر به افه سوس با اتوبوس را دارید حتما زودتر نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید تا بتوانید به یک صندلی مناسب دسترسی داشته باشید. با توجه به نوع صندلی و کیفیت اتوبوسی که رزرو کرده اید قیمت رزرو بلیط با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

مزایای استفاده از اتوبوس برای سفر از ازمیر به افسوس

استفاده از اتوبوس برای سفر از ازمیر به افسوس مزایایی را در بر دارد که عبارتند از:

 1. تهویه مطبوع موجود در اتوبوس
 2. صندلی با تکیه گاه های نرم
 3. وای فای رایگان
 4. وجود سرویس بهداشتی
 5. در برخی موارد وجود ناهار سبک، که البته در قیمت بلیطی که تهیه می کنید لحاظ می شود.

نکات استفاده از اتوبوس برای سفر از ازمیر به افه سوس

 1. سفر شما با استفاده از اتوبوس معمولا 1 ساعت طول می کشد.
 2. حداقل 15 دقیقه قبل از حرکت باید در ایستگاه حاضر باشید.
 3. احتمال تاخیر در حرکت اتوبوس وجود دارد.
 4. اگر مسیر شما بدون توقف اضافی باشد معمولا باید مبلغ بیشتری را برای رزرو بلیط بپردازید.

سفر از ازمیر به افسوس با ماشین شخصی

اگر می خواهید کاملا مطابق با برنامه خود از ازمیر به افسوس بروید و در هر جاده انحرافی بپیچید یا هر جا دوست داشتید متوقف شوید، بهترین گزینه برای شما استفاده از ماشین شخصی است. به شما پیشنهاد می دهیم برای سفر از ازمیر به افسوس با ماشین شخصی، حتما از گوگل مپ و یا مسیریاب GPS استفاده کنید تا سفری بی دغدغه داشته باشید.

تنها عیبی که می توان برای استفاده از ماشین شخصی در نظر گرفت هزینه بالای سوخت در کشور ترکیه است که ممکن است باعث شود شما این گزینه را انتخاب نکنید، اما همچنان سفر با ماشین شخصی از اتوبوس و تاکسی ارزان تر است. گفتنی است که قیمت هر 1 لیتر بنزین در این لحظه 22 لیر ترکیه است و این قیمت ممکن است تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام) *آدرس دفتر مرکزی گروه املاک بابک در ازمیر ترکیه*
Babak Group Çınar, Tokatli plaza, 5003/3 Sk. No:3 kat 4 D 406, 35210 Bornova/İzmir, Türkei