چگونه از ازمیر به بدروم برویم؟

چگونه از ازمیر به بدروم برویم

دو شهر ازمیر و بدروم از شهرهای ساحلی کشور ترکیه هستند و هر دو شهر هر ساله از توریست های زیادی پذیرایی می کنند. سفر از ازمیر به بدروم یکی از مسافرت های معمول است که در این کشور اتفاق می افتد. علت شهرت شهر ازمیر، قرار گرفتن در ساحل زیبای دریای اژه است. همین موقعیت جغرافیایی باعث شده است سواحل تفریحی بسیار زیبایی در شهر ازمیر شکل بگیرد و از کل دنیا توریست های مختلفی را به کشور ترکیه جذب کند و اقدام به خرید زمین در ازمیر کنند.

شهر بدروم هم جزء شهر های توریستی کشور ترکیه است و تفریحات آبی مختلف و آب و هوای بسیار خوب و سواحل دل انگیز این شهر، توریست های مختلفی را به سمت آن جذب می کند. دلیل دیگر شهرت بدروم وجود آثار تاریخی زیبای این شهر است. فاصله بین شهر ازمیر تا بدروم حدود 230 کیلومتر است و شما می توانید در زمانی نزدیک به 3 ساعت مسیر زمینی بین ازمیر تا بدروم را طی کنید.

سریع ترین و بهترین و ارزان ترین راه سفر از ازمیر به بدروم

شاید بتوان ارزان ترین راه سفر از ازمیر به بدروم را مسیر زمینی و با استفاده از اتوبوس عنوان کرد، البته به شرطی که شما عجله نداشته باشید و بتوانید با آسودگی خاطر حدود 4 ساعت و 30 دقیقه در اتوبوس بنشیند. بهترین راه هم برای رفتن از ازمیر به بدروم، استفاده از تاکسی است. چرا که هزینه آن مناسب است و زمان زیادی هم طول نمی کشد، از سوی دیگر شما می توانید در هر نقطه ای از شهر ازمیر، یک تاکسی کرایه کنید.

سریع ترین راه سفر از ازمیر به بدروم

استفاده از تاکسی برای رفتن از شهر ازمیر به بدروم، سریعتر از اتوبوس است چرا که رانندگان تاکسی از مسیر های فرعی و میانبر و مسیرهای کم ترافیک تر به سمت مقصد می روند، ولی رانندگان اتوبوس حتما مجبورند از مسیرهای ثابتی این فاصله را طی کنند.

سریع ترین راه سفر از ازمیر به بدروم همان استفاده از هواپیما است. با این وجود به شما توصیه می کنیم اگر خیلی محدودیت زمانی ندارید، مسیر زمینی را برای رفتن از ازمیر به بدروم انتخاب کنید و از زیبایی های موجود در مسیر، بیشترین استفاده را ببرید.

سفر با هواپیما از ازمیر به بدروم

فاصله ازمیر تا بدروم را می‌توانید به صورت هوایی نیز طی کنید، ولی یک قسمتی از مسیر را اجبارا باید به صورت زمینی طی کنید. به همین دلیل، مجموع فاصله هوایی و زمینی ازمیر تا بدروم چیزی نزدیک به 1 ساعت و 50 دقیقه است.

همین امر باعث می شود بسیاری از توریستان ترجیح دهند با اتوبوس و یا با تاکسی فاصله ازمیر تا بدروم را طی کنند. چرا که فاصله هوایی این دو شهر از لحاظ زمانی تنها نصف فاصله زمینی است ولی قیمت بلیط هواپیما بین ازمیر تا بدروم خیلی بیشتر از بلیط اتوبوس یا کرایه تاکسی است.

سفر با اتوبوس از ازمیر به بدروم

سفر با اتوبوس از ازمیر به بدروم

در صورتی که با اتوبوس مسیر بین دو شهر ازمیر و بدروم را طی کنید، می توانید از مناظر زیبای بسیار زیادی که بین این دو شهر وجود دارد استفاده کنید. معمولا اتوبوس های مسیر ازمیر به بدروم در مسیر توقف می کنند و شما می‌ توانید به عکس برداری و لذت بردن از مناظر موجود در بین راه بپردازید.

اتوبوس ها معمولا پس از گذشت حدودا 4 ساعت و 30 دقیقه شما را از شهر ازمیر به شهر بدروم می رسانند. بلیط اتوبوس های ازمیر به بدروم هم چیزی نزدیک به 12 الی 20 دلار است.

سفر از طریق سفر اشتراکی (Ride Sharing) از ازمیر به بدروم

امکان استفاده از Ride Sharing یا سفر اشتراکی نیز برای سفر از ازمیر به بدروم وجود دارد. این امکان توسط شرکت های تاکسی اینترنتی مثل Uber ارائه داده می شود و به این صورت است که شخصی که قصد سفر از ازمیر به بدروم را دارد و قبلا اقدام به خرید آپارتمان در ازمیر توسط ازمیر ملک کرده است، برای جلوگیری از آلودگی هوا و کم شدن هزینه سفر، سفر خود را با بقیه اشتراک می گذارد و شما می توانید با اون شخص همسفر شوید و هزینه سفر شما به طور چشم گیری کاهش می یابد.

سفر با قطار از ازمیر به بدروم

سفر با قطار از ازمیر به بدروم ممکن نیست چرا که ایستگاه راه آهن در شهر بدروم وجود ندارد. بنابراین باید از اتوبوس، تاکسی، هواپیما و یا ماشین شخصی برای طی کردن این مسیر استفاده کنید. ولی اگر بخواهید می توانید از ازمیر تا ایستگاه selcuk را با قطار سفر کرده و بقیه مسیر را با تاکسی یا اتوبوس بروید.

سفر با تاکسی از ازمیر به بدروم

برای سفر از ازمیر به بدروم می توانید از تاکسی هم استفاده کنید. مزیت استفاده از تاکسی این است که نیازی به انتظار کشیدن زیاد برای پر شدن آن وجود ندارد و خیلی سریع شروع به حرکت می کند. از طرف دیگر تاکسی های این مسیر از کیفیت بالایی برخوردار هستند و شما می توانید به راحتی مسیر ازمیر به بدروم را با سوار شدن به این خودروها طی کنید.

مسافت بین ازمیر تا بدروم در هنگام مسافرت با تاکسی به مسیری که شما انتخاب می کنید، بستگی دارد. بسیاری از رانندگان تاکسی، راه های میانبر را از کوچه ها و راه های فرعی انتخاب می کنند و می‌توانند شما را در زمان سریع تری از ازمیر به بدروم برسانند. البته شاید مسیری که رانندگان تاکسی انتخاب می کنند، طولانی تر از مسیر اصلی هم باشد ولی شما را از شر ترافیک نجات می دهد. با این اوصاف می‌توانیم ادعا کنیم که سفر با تاکسی از ازمیر به بدروم، یکی از سریع ترین روش های مسافرت بین دو شهر است.

گفتنی است مسافرت با تاکسی از ازمیر تا بدروم حدود 2 ساعت و 50 دقیقه زمان خواهد برد.

هزینه سفر با تاکسی از ازمیر به بدروم

در مورد کرایه تاکسی از ازمیر تا بدروم، باید بگوییم که معمولا کرایه تاکسی برای هر خودرو حساب می شود نه برای هر مسافر. یعنی اگر شما یک گروه سه یا چهار نفره باشید می توانید یک تاکسی را به صورت دربست در اختیار بگیرید و کرایه آن را پرداخت کنید. این امر باعث می ‌شود که استفاده از تاکسی در هنگامی که به صورت چند نفره به سفر رفته اید، گزینه ارزانی باشد.
گفتنی است قیمت تقریبی کرایه تاکسی از ازمیر تا بدروم حدود 110 تا 140 دلار است.

سفر با خودرو شخصی از ازمیر به بدروم

در صورتی که با ماشین شخصی بخواهید مسیر شهر ازمیر تا بدروم را طی کنید چیزی نزدیک به 37 دلار باید بابت هزینه سوخت پرداخت کنید. از طرفی سفر با خودرو شخصی از ازمیر به بدروم این امکان را به شما خواهد داد که در هر جایی از مسیر که دوست داشتید توقف کنید و این مسافت با ماشین شخصی 2 ساعت و 50 دقیقه طول می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)