چگونه از ازمیر به آلاچاتی برویم؟

چگونه از ازمیر به آلاچاتی برویم؟

شهر آلاچاتی ترکیه یک شهر کوچک است که در نزدیکی ازمیر قرار دارد. فاصله شهر ازمیر تا شهر آلاچاتی برابر با 77 کیلومتر است. شهر آلاچاتی در کنار دریای اژه قرار گرفته و آب های فیروزه ای دریای اژه، این شهر کوچک را به یک مقصد توریستی بسیار محبوب تبدیل کرده است.

در صورتی که قصد سفر به شهر آلاچاتی را دارید به شما توصیه می کنیم که فصل زمستان را برای این سفر انتخاب نکنید، چرا که برف و باران زیادی در این شهر در فصل زمستان می بارد و ممکن است اذیت شوید. آب و هوای این شهر نیز در فصل زمستان سرد و مرطوب است، با این وجود در سه فصل دیگر سال، این شهر، بسیار رویایی است.

شهر ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و جزء محبوب ترین مقاصد توریستی در کشور ترکیه است. شهر ازمیر هم از لحاظ صنعتی و تجاری و بندری و هم از لحاظ توریستی و هم برای زندگی و تحصیل، شهر بسیار مناسبی است. بسیاری از افراد با خرید مغازه در ازمیر می توانند به سادگی در این شهر کسب درآمد کنند.

بهترین، ارزان ترین و سریع ترین وسیله سفر از ازمیر به آلاچاتی

از فرودگاه شهر ازمیر دو امکان برای رفتن به شهر آلاچاتی موجود است.

  1. اولین راه، استفاده از اتوبوس هایی هست که هاواش نام دارند.
  2. دومین راه هم استفاده از تاکسی است.

ارزان ترین راه برای سفر از ازمیر به آلاچاتی، سفر با هاواش است و سریع ترین راه برای سفر از ازمیر به آلاچاتی نیز سفر با تاکسی و یا ماشین شخصی است.

در مورد بهترین راه برای سفر از ازمیر به آلاچاتی هم باید بگوییم که:

  1. اولا به سلیقه خود شما بستگی دارد
  2. ثانیا به مبدا شما ربط دارد

به این معنا که باید مشخص باشد شما در فرودگاه ازمیر هستید و یا این که با اتوبوس به این شهر سفر کرده اید و یا حتی ساکن ازمیر هستید و اگر قصد سکونت در ازمیر را دارید می توانید با خرید ملک در ازمیر ساکن این شهر شوید.

از هر قسمتی از شهر ازمیر به سادگی می توان به آلاچاتی رفت. با این وجود اگر بخواهید از اتوبوس های هاواش برای رفتن به آلاچاتی استفاده کنید باید خود را به فرودگاه ازمیر برسانید. پس اگر در فرودگاه ازمیر هستید شاید استفاده از همین اتوبوس هاواش برای رفتن از ازمیر به آلاچاتی بهترین گزینه باشد ولی اگر در جای دیگری از شهر ازمیر هستید بهترین گزینه برای رفتن از ازمیر به آلاچاتی، استفاده از تاکسی است.

سفر با اتوبوس و هاواش از ازمیر به آلاچاتی

سفر با اتوبوس و شاتل فرودگاهی (هاواش) از ازمیر به آلاچاتی

هاواش ها در زمان های مشخصی از فرودگاه ازمیر به شهر آلاچاتی می روند. قیمت بلیط این اتوبوس ها خیلی ارزان است و بعد از گذشت چیزی حدود یک و نیم ساعت تا دو ساعت، مسافران را به شهر آلاچاتی می رسانند. در فصل تابستان و بهار در هر نیم ساعت، یک بار اتوبوس هاواش از شهر ازمیر به شهر آلاچاتی شروع به حرکت می کند؛ ولی در فصل های سرد سال این بازه زمانی به هر ۴۵ دقیقه یک بار تغییر می کند.

یکی دیگر از راه های سفر از ازمیر به آلاچاتی اتوبوس های عادی (Bus) است که شما می توانید با مراجعه به اتوبوس رانی های ازمیر سوار اتوبوس شده و از این مسیر لذت ببرید. گفتنی است که سفر با اتوبوس های عادی بین 1 ساعت تا 1 ساعت و 30 دقیقه زمان می برد.

سفر با تاکسی از ازمیر به آلاچاتی

راه دیگر برای رفتن از ازمیر به آلاچاتی این است که با تاکسی این مسیر را طی کنید. طبیعتاً هزینه استفاده از تاکسی بیشتر از اتوبوس است، با این وجود مزیت استفاده از تاکسی این است که دیگر مجبور نیستید منتظر باشید تا بازه زمانی حرکت اتوبوس ها فرا برسد و حتی سریع تر به مقصد برسید. تاکسی ها مسیر ازمیر تا آلاچاتی را حدود 48 دقیقه طی می کنند.

در واقع تاکسی ها هر وقت که مسافران آنها تکمیل شوند، شروع به حرکت می کنند و از سوی دیگر استفاده از تاکسی برای رفتن از ازمیر به آلاچاتی یک مزیت دیگر هم دارد و آن هم این است که در هر نقطه ‌ای از شهر ازمیر شما می توانید تاکسی را برای انجام این کار پیدا کنید.

سفر با ماشین شخصی از ازمیر به آلاچاتی

سفر از ازمیر به آلاچاتی با ماشین و یا خودرو شخصی بسیار دلچسب و بی نظیر است و این مسیر مثل تاکسی حدود 48 دقیقه طی می شود. وقتی با خودرو شخصی قصد سفر از ازمیر به آلاچاتی را دارید، یکی از بهترین گزینه ها را انتخاب کرده اید، زیرا در هر زمان شما می توانید در این مسیر توقف کرده و از مسیر لذت ببرید.

آیا امکان سفر با قطار و هواپیما از ازمیر به آلاچاتی وجود دارد؟

شهر آلاچاتی یک شهر بسیار کوچک است و فرودگاه و یا ریل قطار در آن وجود ندارد. نزدیک ترین فرودگاه به این شهر، همان فرودگاه عدنان مندرس شهر ازمیر است و تنها راه سفر از ازمیر به آلاچاتی از طریقی مسیر زمینی یعنی اتوبوس، تاکسی، ماشین شخصی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام) *آدرس دفتر مرکزی گروه املاک بابک در ازمیر ترکیه*
Babak Group Çınar, Tokatli plaza, 5003/3 Sk. No:3 kat 4 D 406, 35210 Bornova/İzmir, Türkei