گرانترین محله ازمیر کجاست؟

گرانترین محله ازمیر

گرانترین محله ازمیر کجاست؟ اکنون که با این مقاله همراه شده اید قطعا به دنبال پیدا کردن جواب سوال خود هستید! با ما همراه باشید تا به این سوال به طور کامل پاسخ دهیم و بهترین محله ها برای زندگی در ازمیر را به شما پیشنهاد دهیم.

گرانترین محله ها و مناطق در شهر ازمیر به ترتیب محله ماویشهیر، منطقه کارشیاکا، منطقه برنوا، منطقه گوزل باغچه و منطقه آلسانجاک هستند. اما قیمت خرید ملک در هر کدام از این مناطق چقدر است و مجلل ترین منطقه برای زندگی کدام یک از این مناطق است؟

گرانترین محله ازمیر

همانطور که می دانید ازمیر سومین شهر بزرگ کشور ترکیه است و به دلیل موقعیت های فوق العاده ای که دارد سرمایه گذاران زیادی را به سمت خود جذب نموده است.

نکته مهمی که در مورد سرمایه گذاری و همچنین زندگی در ازمیر وجود دارد این است که برای خرید ملک در ازمیر باید به زیبایی منطقه، نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی، نزدیکی به مراکز خرید و… توجه کنید (در سالهای اخیر به این موضوع بسیار توجه شده و در اکثر مناطق ازمیر دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی وجود دارد.)

حال اگر بخواهیم گرانترین محله ازمیر را معرفی نماییم باید به محله ماویشهیر، محله ای فوق العاده لوکس و مجلل در منطقه کارشیاکا اشاره کنیم. به طور مثال قیمت یک خانه 140 متری در این منطقه حدود 7,750,000 لیر می باشد (امکانات و میزان لوکس بودن منازل به شدت بر روی قیمت آنها تاثیر گذار است.)

گرانترین مناطق و شهرستان های ازمیر در کجا قرار دارند؟

منطقه کارشیاکا

منطقه کارشیاکا:

به طور کلی منطقه کارشیاکا یکی از گرانترین مناطق ازمیر می باشد و این منطقه دارای محله هایی از جمله ماویشهیر (گران ترین محله ازمیر)، بوستانلی، یالی محله و گیرنه بولواری است. بعضی از این محله ها به ساحل نزدیک تر هستند و قیمت خرید ملک در آنها بالاتر است. اما محله هایی که از ساحل دورتر هستند قیمت های مناسب تری دارند.

اگر بخواهیم به طور کامل تری این منطقه را توصیف کنیم باید بگوییم که، منطقه کارشیاکا به عنوان یک منطقه لوکس شناخته می شود و در آن تعداد زیادی آپارتمان شیک وجود دارد. همچنین چندین مرکز خرید نیز در این منطقه فعالیت می کنند و ساختمان های اداری و تجاری نیز در آن به فعالیت می پردازند. البته به نسبت برخی از مناطق دیگر شهر ازمیر، تعداد ساختمان های تجاری و اداری در کارشیاکا  کمتر است.

منطقه برنوا

منطقه برنوا:

منطقه برنوا یکی از بزرگترین مناطق کلانشهر ازمیر است و از لحاظ صنعتی و خدماتی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و به عنوان دومین منطقه پرطرفدار در ازمیر شاخته می شود. زیرا این منطقه دارای بهترین دانشگاه ها و بیمارستان ها می باشد و بسیاری از سرمایه گذاران به همین دلیل در این منطقه سرمایه گذاری نموده اند تا واحدهای ساخته شده خود را اجاره دهند.

این منطقه دارای محله هایی با نام های قاضی امیر، چیلی و نارلی دره است، که نارلی دره از مجلل ترین محله های برنوا به شمار می رود. اگر بخواهیم از نظر اقتصادی به مناطق ازمیر نگاه کنیم، باید بگوییم که منطقه برنوا بهترین منطقه برای سرمایه گذاری و زندگی است.

منطقه گوزل باغچه

منطقه گوزل باغچه:

سومین منطقه محبوب و گران قیمت ازمیر، منطقه گوزل باغچه است. این منطقه مناظر بی نظیری دارد و با مجموعه های ویلایی که در آن ساخته شده، زیبایی دوچندانی به منطقه بخشیده است.

محله آلسانجاک

اسکله آلسانجاک:

آخرین محل مجلل نیز آلسانجاک نام دارد، که از محله های منطقه کوناک به شمار می آید. این محله یکی از زیباترین اسکله های ازمیر را داراست که همین اسکله بسیار مورد توجه توریست ها و تجار قرار گرفته است. همچنین باید بیان کنیم که در اطراف این اسکله مراکز خرید بسیار زیادی وجود دارد که این محل را به بهترین محل برای تاسیس هتل ها تبدیل کرده است. به خاطر داشته باشید، از آنجایی که این اسکله برای گردشگران و توریست ها بسیار جذاب می باشد، برای سرمایه گذاری نیز بسیار مناسب است.

حال اگر قصد خرید ملک در ازمیر را دارید و به دنبال گران ترین محله ازمیر هستید، مناطقی که معرفی شد بهترین مناطق برای زندگی و همچنین سرمایه گذاری هستند.

مناطق دیگری همچون کوناک، اورلا، حیصار و برگاما نیز در ازمیر وجود دارند که تمامی این مناطق از جاذبه های تفریحی و تاریخی بسیاری برخوردار هستند و قیمت خرید ملک در آنها کمی مناسب تر از سایر مناطقی است که در این مقاله به آنها اشاره شد.

قیمت محله ها و مناطق ازمیر

  • حدود قیمت خرید آپارتمان در محله چیلی 500,000 لیر است.
  • حدود قیمت خرید آپارتمان در منطقه برنوا 980,000 لیر است (خانه هایی با متراژ 100 متر تا 120 متر)
  • شروع قیمت خرید آپارتمان در محله آتاشهیر از 300,000 لیر است.
  • شروع قیمت خرید آپارتمان در کارشیاکا 600,000 تا 8,500,000 لیر می باشد.
  • حدود قیمت خرید آپارتمان در منطقه گوزل باغچه 5,500,000 لیر است.

تمامی این قیمت ها با توجه به سال ساخت، متراژ و… متفاوت خواهند بود (این مبالغ آخرین قیمت های تعیین شده در سال 2023 هستند.)

ما سعی نمودیم گرانترین محله های ازمیر را به شما معرفی کنیم و بگوییم برای خرید آپارتمان در ازمیر، بهتر است در کدام محله ها و مناطق سرمایه گذاری نمایید. حال امیدوار هستیم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)