ثبت نام دانشگاه اژه 2023

ثبت نام دانشگاه اژه 2023

مراحل ثبت نام دانشگاه اژه، امتحانات و ارزیابی در دانشگاه Ege بر اساس قانون آموزش عالی و مقررات تعیین شده توسط شورای آموزش عالی (YÖK) انجام می شود. در ادامه به تفصیل، راجع به نحوه ثبت نام در این دانشگاه مطالبی را عنوان می کنیم.

شرط ثبت نام دانشگاه اژه

برای اخذ پذیرش در مقطع کاردانی یا دوره کوتاه مدت دو ساله یا دوره کارشناسی که با نام دوره اول 4 ساله نیز شناخته می شود، در دانشگاه اژه ترکیه، دانشجویان باید در آزمون ورودی دانشگاه که توسط مرکز انتخاب و کاریابی دانشجو (ÖSYM) برگزار می شود، شرکت کنند.

آزمون ورودی برای ثبت نام در دانشگاه اژه شامل دو مرحله است:

  1. در آزمون مرحله اول که با نام آزمون ورودی تحصیلات عالی (YGS) شناخته می شود، دانشجویان باید حداقل نمره مورد نیاز برای ورود به آزمون مرحله دوم با نام آزمون جایابی لیسانس (LYS) را دریافت نمایند.
  2. دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی خود در هر جلسه مربوط به آزمون شرکت می کنند.

نحوه پذیرش دانشگاه اژه

نحوه پذیرش دانشگاه اژه

مدیریت مرکزی ÖSYM با توجه به نمره ای که هر دانشجو از امتحان کسب کرده است و همچنین با توجه به میانگین نمره دریافتی دانشجو در دوره آموزش متوسطه دبیرستان ها (GPA) در سیستم آموزشی ترکیه، دانشجویان شرکت کننده را از میان نفرات برتر انتخاب می کند.

دانشجویان می توانند بر اساس نمرات YGS، برای تحصیل در دوره کاردانی انتخاب شوند. از طرفی قانونی وجود دارد که به فارغ التحصیلان دبیرستان های فنی و حرفه ای کشور ترکیه اجازه می ‌دهد که بدون آزمون ورودی در مقطع کاردانی، در رشته ای سازگار با رشته تحصیلی دوره دبیرستان خود به صورت دانشگاهی تحصیل کنند.

البته سیستم مدیریتی ÖSYM با توجه به نوع دبیرستانی که دانشجو در آن تحصیل کرده و از آن فارغ التحصیل شده است و همچنین با توجه به معدل اکتسابی دانشجو (GPA) می تواند مجوز ورود به دانشگاه را به برخی دانشجویان بدهد یا از آن ها سلب نماید.

ثبت نام در رشته هنری ورزشی اژه

دانش آموزانی که تمایل به ثبت نام در دانشکده های تربیت بدنی و ورزش و هنر و موسیقی دانشگاه اژه را دارند، باید طبق تعریف مجلس سنای دانشگاه و با نظارت هیئت های مربوطه، در آزمون استعدادیابی شرکت کنند. برای ثبت نام در چنین رشته هایی نیز به نمرات YGS نیاز خواهد بود.

شهر ازمیر یکی از پر رونق ترین شهرهای کشور ترکیه است که به دلیل امکانات رفاهی، گردشگری، دانشگاهی و حمل و نقل، مقصد بسیاری از مسافرین از جمله دانشجویان بین المللی می باشد. خرید ویلا در ازمیر به دلیل داشتن آب و هوای مطبوع این شهر در کنار امتیازات فوق العاده آن به گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری و گذراندن اوقات فراغت تبدیل شده است.

تحصیلات تکمیلی دانشگاه اژه

ثبت نام در دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه اژه

برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، دانشجویان باید در آزمونی به نام ALES به صورت اجباری شرکت نمایند. این آزمون توسط تیم ÖSYM برگزار می شود البته آزمون های GRE و GMAT نیز می توانند جایگزینی برای آزمون ALES باشند.

متقاضیان شرکت کننده برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی باید برنامه های پیش نیاز مربوط به این مقاطع را نیز بگذرانند.

ثبت نام دانشجویان خارجی در دانشگاه اژه

دانشجویان بین المللی یا به اصطلاح خارجی، برای ثبت نام در دانشگاه اژه باید موارد زیر را مد نظر قرار دهند.

  1. دانشگاه با صلاحدید خود نسبت به انتخاب دانشجویان خارجی اقدام می نماید.
  2. معیارهای پذیرش دانشجو در این بخش توسط شورای آموزش عالی کشور ترکیه تایید می شود.
  3. دانشگاه اژه هر ساله آزمونی با نام EGEYÖS برای پذیرش دانشجویان خارجی برگزار می کند و این آزمون برای آن دسته از متقاضیان است که می خواهند در دوره های کوتاه مدت و یا دوره اول دانشگاه ثبت نام نمایند.
  4. دانشجویان بین ‌المللی می ‌توانند برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز درخواست بدهند.
  5. درخواست دانشجویان توسط بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورد بررسی و پردازش قرار می ‌گیرد و پس از احراز حداقل شرایط لازم، دانشجو می تواند در دانشگاه مشغول به تحصیل شود.

اگر برای گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه اژه مایل به خرید و یا اجاره خانه، آپارتمان و یا ویلا هستید، مشاور املاک در ازمیر آماده خدمت رسانی به شما ایرانیان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)