خوابگاه دانشگاه اژه

خوابگاه دانشگاه اژه

سال ساخت و ظرفیت خوابگاه دانشگاه اژه

در سال 2006 تا 2007 در پردیس دانشگاه اژه ازمیر ترکیه، دو بلوک به عنوان خوابگاه دانشگاه به بهره برداری رسیدند و در سال تحصیلی 2007 تا 2008 ظرفیت این خوابگاه ها با اضافه کردن هشت بلوک آپارتمانی دیگر به 1500 دانشجو در هر ترم رسید.

امروزه خوابگاه های دانشگاه اژه با ظرفیت پذیرش 1710 دانشجوی ملی و بین المللی آماده خدمت رسانی به دانشجویان است و تعداد بلوک های آپارتمانی این دانشگاه نیز در حدود ۱۲ بلوک است که همگی خدمات مدیریتی و اجتماعی را به دانشجویان ارائه می کنند.

سیستم حمل و نقل خوابگاه دانشگاه اژه

در نزدیکی خوابگاه دانشگاه اژه یک مرکز خرید بزرگ وجود دارد که دانشجویان می توانند انواع محصولات و خدمات مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنند. دانشجویان ایرانی جهت خرید و هزینه های خوابگاه، می توانند بصورت حضوری به شرکت ازمیر ملک مراجعه کرده و با کارت خوان ایرانی در ازمیر ترکیه که در شرکت وجود دارد، با کارت بانکی ایرانی کارت کشیده و لیر ترکیه دریافت کنند.

همچنین سیستم حمل و نقل نزدیک به خوابگاه از انواع مختلف اتوبوس، مترو، مینی بوس و تاکسی های شخصی تشکیل شده است که از ابتدا تا آخر هفته و حتی در تعطیلات نیز از صبح زود تا نیمه شب در حال خدمت رسانی به دانشجویان نزدیک به این محوطه هستند.

ویژگی ساختمان خوابگاه دانشگاه اژه

ویژگی ساختمان خوابگاه دانشگاه اژه

خوابگاه دانشگاه اژه (Student Village) مطابق با استانداردها و دستورالعمل های ساخت و سازهای مقاوم در برابر زلزله ساخته شده است. فضای اتاق موجود در خوابگاه دانشگاه اژه حدود 15 متر مربع برای هر اتاق است و در هر اتاق یک یا دو تخت خواب وجود دارد. خوابگاه دانشگاه اژه محیطی امن و راحت و در عین حال مدرن و سرگرم کننده برای دانشجویان این دانشگاه می باشد.

امکانات اتاق های خوابگاه اژه

هر اتاق خوابگاه دانشگاه اژه دارای امکانات رفاهی از قبیل موارد زیر است:

 1. حمام اختصاصی
 2. تشک و تخت
 3. کمد
 4. میز
 5. قفسه کتاب
 6. یخچال کوچک
 7. تلویزیون
 8. خط تلفن

امکانات دانشگاه اژه

امکانات خوابگاه اژه

دانشجویان می توانند از امکانات ورزشی مانند زمین های ورزشی و امکانات اجتماعی مانند کافه تریا ها برای رفع نیازهای خود در خوابگاه بهره مند شوند. سایر امکانات خوابگاه اژه عبارت هستند از:

 1. 3 عدد خشکشویی
 2. به تعداد کافی ماشین لباسشویی و خشک کن
 3. آب گرم 24 ساعته و سیستم گرمایش مرکزی گاز طبیعی

امکاناتی که در هر بلوک از خوابگاه دانشگاه اژه وجود دارد عبارت است از:

 1. اتاق مطالعه
 2. اتاق اتو
 3. آشپزخانه مشترک
 4. اتاق هایی برای تفریح و سرگرمی

همچنین هر یک از تسهیلات و امکانات موجود در خوابگاه، اگر نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد خدمات دانشگاه به صورت فوری به محل اعزام می شوند و مشکل را برطرف می کنند.

فاصله خوابگاه دانشگاه اژه

 1. خوابگاه دانشگاه اژه تنها 500 متر تا بیمارستان دانشگاه فاصله دارد.
 2. فاصله خوابگاه دانشگاه اژه از خود محیط آموزشی دانشگاه حدود یک کیلومتر است.
 3. خوابگاه دانشگاه اژه از مرکز شهر دو کیلومتر فاصله دارد.
 4. برای رسیدن به فرودگاه باید مسافتی به طول 20 کیلومتر از خوابگاه دانشگاه طی شود.

خرید ملک در ازمیر یکی از راه های بسیار عالی برای افرادی است که در این شهر مشغول به تحصیل هستند. با خرید ملک در شهر ازمیر یک دانشجو می تواند علاوه بر راحت تر شدن فرآیند تحصیل، یک فرصت سرمایه گذاری نیز به وجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)