آیا ازمیر مترو دارد؟

آیا ازمیر مترو دارد

آیا ازمیر مترو دارد؟ بله، اصلی ترین سیستم حمل و نقل شهر ازمیر، مترو است. از آن جایی که ازمیر، سومین شهر پرجمعیت ترکیه است، استفاده از سیستم حمل و نقل قطار شهری یا به اصطلاح مترو نقش به سزایی در جا به جایی مسافران آن دارد.

محل قرارگیری سیستم مترو ازمیر

سیستم مترو ازمیر، در سال 2000 تاسیس گردید و همچنان نیز در حال توسعه و ساخت ایستگاه های جدید است، که در آینده به بهره برداری خواهند رسید. سیستم فعلی، متشکل از یک خط با 17 ایستگاه است که از ایستگاه فخرالدین آلتای در بخش جنوب غربی منطقه شهری شروع می شود و به سمت شمال شرقی می رود تا به Evka-3 در Bornova ختم شود.

خط متروی ازمیر 20.1 کیلومتر (12.5 مایل) طول دارد و از 26 ژوئیه 2014 با 17 ایستگاه خدمت رسانی می کند.

ازمیر سومین شهر پر رونق ترکیه است، که به دلیل راه های مواصلاتی متعدد و امکانات حمل و نقل درون شهری و برون شهری متمایز توانسته است به یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای اقامت تبدیل شود. یکی از آپشن هایی که به اقامت شما در ازمیر کمک می کند، خرید زمین در ازمیر است. خرید و فروش ملک و زمین در کشور ترکیه نیازمند داشتن اطلاعات جامعی است که مشاورین املاک ازمیر ملک در آن توانمند هستند.

تاریخچه مترو ازمیر

تاریخچه متروی ازمیر

در سال 1990، تصور می شد که سیستم حمل و نقل عمومی موجود در شهر ازمیر دیگر نمی تواند جمعیت رو به رشد آن را پشتیبانی کند. به همین منظور طرحی برای ایجاد یک شبکه حمل و نقل سریع از طریق راه آهن برای مقابله با این موضوع در نظر گرفته شد.

قرارداد احداث مترو در سال 1993 منعقد شد و ساخت و ساز آن در سال 1995 آغاز شد. پس از حدود 4 سال، پروژه احداث مترو، با موفقیت به پایان رسید و در ماه می سال 2000 میلادی، این سیستم به خدمت عمومی درآمد و با معرفی ده ایستگاه اول، ساخت آن تکمیل شد.

رفته رفته ایستگاه های بیشتری در سال 2012 افتتاح شدند و رشد مداوم مترو ازمیر، با گسترش از سمت غرب، و احداث هفت ایستگاه دیگر در ژوئن 2014 ادامه پیدا کرد.

ایستگاه های مترو ازمیر

مسیر مترو در انتهای شمال شرقی شهر ازمیر، در ایستگاه Evka-3 آغاز می شود و این مسیر به جنوب خلیج ازمیر در غرب شهر و در ایستگاه Fahrettin Altay به پایان می رسد. ایستگاه هایی که در این مسیر وجود دارند، از نظر فرم و اتصالات به کار رفته در آن ها متفاوت هستند.

برخی از ایستگاه های مترو ازمیر عبارت هستند از:

  1. ایستگاه های اصلی Evka 3 و Ege Üniversitesi که در زیر زمین در انتهای شرقی قرار دارند. آن ها در سال 2012 به عنوان جدیدترین بخش توسعه سیستم حمل و نقل شروع به کار کردند.
  2. بورنوا ایستگاه بعدی است؛ این ایستگاه با انتقال از سطح زمین به زیرزمین، اولین ایستگاه از ده ایستگاه بود که در سال 2000 افتتاح شد.
  3. Bölge و Sanayi دو ایستگاه دیگر در امتداد بورنوا هستند.
  4. ایستگاه Stadyum در یک پل مرتفع است.
  5. Halkapınar در بالای سطح زمین قرار دارد و از این نقطه به بعد، مسیر مترو مجددا به زیر زمین باز می گردد.
  6. ایستگاه های بعدی Basmane، Çankaya، Konak و Üçyol هستند. آخرین ایستگاه در یک تونل عمیق ساخته شده است.
  7. ازمیراسپور و هاتای دو ایستگاه بعدی در این مسیر هستند. آن ها در سال 2012 افتتاح شدند و در جبهه جنوبی خلیج ازمیر قرار دارند.
  8. در امتداد دو ایستگاه قبلی Göztepe، Poligon و ایستگاه ترمینال Fahrettin Altay قرار دارند که در غرب این مجموعه هستند. این سه مورد آخر در سال 2014 افتتاح شد و در زیر زمین قرار دارند.

سیستم های حمل و نقل متصل به مترو ازمیر

سیستم های حمل و نقل متصل به مترو ازمیر

ازمیر اولین شهر ترکیه بود که تمام سیستم های حمل و نقل عمومی موجود در خود را با یکدیگر ادغام کرده است. با توجه به اینکه سیستم حمل و نقل مترو خیلی بزرگ نیست و در چارچوب زمانی مورد انتظار، نمی توان آن را گسترش داد؛ وجود سایر اشکال حمل و نقل نیز در این شهر ضروری می باشد.

ایستگاه اتوبوس در مترو ازمیر

استفاده از اتوبوس در ازمیر بسیار رایج است. 16 ایستگاه از 17 ایستگاه های متروی ازمیر، به استثنای ایستگاه هلال، به خطوط اتوبوس شهری متصل می شوند. شرکت ESHOT که مخفف برق، اب، گاز، اتوبوس و اتوبوس برقی، در زبان ترکی است، اپراتور این اتوبوس ها است.

اگرچه این شرکت، برق، آب یا گاز این سیستم مواصلاتی را تامین نمی کند و اتوبوس برقی دیگری نیز وجود ندارد، اما هنوز هم از این نام برای اتوبوس ها استفاده می کنند. ESHOT دارای حدود 1500 اتوبوس و 415 مسیر است، که به کل منطقه شهری ازمیر خدمت رسانی می کند.

ایزبان های متصل به مترو ازمیر

ایزبان ها İZBAN در ازمیر از اهمیت حیاتی برخوردار هستند. این سیستم از سال 2007 در حال فعالیت است و گسترش بسیار سریعی داشته است؛ به طوریکه در حال حاضر از چهار خط در ازمیر برخوردار است. برخی از ایستگاه های مترو ازمیر به ایزبان دسترسی دارند.

ازمیر یکی از شهرهای توریستی کشور ترکیه است که هر ساله مقصد بسیاری از مسافران می باشد. شما می توانید با خرید ویلا در ازمیر، تعطیلات فوق العاده ای را در شهر ازمیر و کشور ترکیه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)