فاصله ازمیر تا کوش آداسی چقدر است؟

فاصله ازمیر تا کوش آداسی

فاصله ازمیر تا کوش آداسی 101 کیلومتر می باشد و اگر با ماشین شخصی بین این دو شهر سفر کنید، حدود 1 ساعت و 15 دقیقه طول می کشد تا شما به مقصد برسید. اما راه های دیگری نیز برای سفر کردن بین این دو شهر وجود دارد که در ادامه تمامی آنها را بیان خواهیم نمود.

کوش آداسی یکی از شهر های توریستی و ساحلی کشور ترکیه است که هرساله مسافران زیادی برای دیدن زیبایی های آن و همچنین سوار شدن کشتی های کروز، به این شهر سفر می کنند. اما کشتی های کروز تنها جاذبه های تفریحی این شهر نیستند، بلکه پارک آبی آدالند، سافاری در طبیعتی کاملا بکر، ساحل بانوان، قطعه کوش آداسی، معبد آرتمیس و… نیز از جاذبه های تفریحی و تاریخی این شهر به حساب می آیند.

این شهر فوق العاده زیبا در استان آیدین قرار گرفته و تنها 101 کیلومتر با شهر ازمیر فاصله دارد. به همین خاطر، بسیاری از ساکنان شهر تاریخی ازمیر در فصول بهار و تابستان به کوش آداسی سفر می کنند تا از طبیعت بکر این شهر نهایت استفاده را ببرند. البته ازمیر نیز دارای جاذبه های بی شماری مانند برج ساعت، کلیسای سنت پلی کارپ، کوه سیپیلوس، بازار سنتی کمرالتی، ساحل چشمه و… است و جزء بهترین شهر های ترکیه از نظر سرمایه گذاری و زندگی است. به همین خاطر بسیاری از افراد جهت سرمایه گذاری و اقامت، اقدام به خرید آپارتمان در ازمیر نموده اند. اما بسیاری از ساکنان ازمیر برای اینکه از شلوغی ها و فضای شهری مدرن فاصله بگیرند به نقاط مختلف ترکیه سفر می کنند.

حال میخواهیم به شما بگوییم که از طریق چه راه هایی می توانید بین شهرهای ازمیر و کوش آداسی تردد کنید.

فاصله ازمیر تا کوش آداسی با تاکسی

فاصله ازمیر تا کوش آداسی با تاکسی

اگر بخواهید از ازمیر به کوشی آداسی و بالعکس را با تاکسی سفر کنید به حدود 1 ساعت و 30 دقیقه زمان نیاز دارید و باید حدود 495 الی 800 لیر کرایه بپردازید. در صورتی که قصد دارید در هزینه های سفر صرفه جویی کنید، باید از اتوبوس و یا قطار استفاده نمایید. البته این را نیز در نظر داشته باشید که سریع ترین راه رسیدن به کوش آداسی استفاده از تاکسی و خودرو شخصی می باشد.

فاصله ازمیر تا کوش آداسی با قطار

فاصله ازمیر تا کوش آداسی با قطار

قطار هایی هر روز بین ازمیر و آیدین حرکت می کنند و از ایستگاه های فرودگاه عدنان مندرس، پانچار، توربالی، تپکوی، سلجوک، چاملیک، اورتاکلار، ژرمنجیک و اینچرلیوا می گذرند. قیمت بلیط این قطارها 52 لیر بوده و حدود 2 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد شما از ازمیر به آیدین برسید. سپس باید در ایستگاه آیدین از قطار پیاده شده و با سایر وسایل نقلیه به کوش آداسی بروید. البته راه بهتر این است که در ایستگاه سلجوک یا چاملیک، که از نظر موقعیت مکانی به کوش آداسی نزدیک تر است، از قطار پیاده شده و با سایر وسایل نقلیه مانند اتوبوس و تاکسی به کوش آداسی بروید (فاصله این دو شهر از هم 18 کیلومتر است.)

فاصله ازمیر تا کوش آداسی با هواپیما

از آنجایی که فاصله زیادی بین ازمیر و کوش آداسی وجود ندارد، به همین خاطر فرودگاهی در کوش آداسی احداث نشده است و شما نمی توانید با هواپیما به این شهر سفر کنید و بهتر است برای سفر خود اتوبوس، قطار، تاکسی و یا خودرو شخصی را انتخاب نمایید.

فاصله ازمیر تا کوش آداسی با اتوبوس

فاصله ازمیر تا کوش آداسی با اتوبوس

برای این که با اتوبوس از ازمیر به کوش آداسی (Kusadasi) بروید، باید به استگاه اتوبوس در ازمیر رفته و از آنجا سوار اتوبوس کوش آداسی شوید. گفتنی است این مسیر بین 1 ساعت و 40 دقیقه تا 2 ساعت زمان خواهد برد. معمولا هر ساعت یکبار اتوبوس از ازمیر به کوش آداسی حرکت می کند و این مسیر حدود 100 کیلومتری را طی می کند. قیمت بلیط اتوبوس حدود 100 تا 120 لیر است.

فاصله ازمیر تا کوش آداسی با ماشین شخصی

سفر از ازمیر تا کوش آداسی با ماشین شخصی

بدون شک، برای بسیاری از افراد سفر کردن با ماشین شخصی بسیار لذت بخش تر است و دوست دارند در جاده ها، ساعت ها رانندگی کنند. اما از آنجایی که قیمت بنزین در کشور ترکیه لتری 24 لیر می باشد، اگر بخواهیم از نظر اقتصادی به سفر خود نگاه کنیم، استفاده از این راه مقرون به صرفه نیست. البته گفتنی است که سفر با ماشین شخصی از تاکسی ارزان تر است و حدود قیمت بلیط اتوبوس است.

شما از طریق راه هایی که گفته شد می توانید بین ازمیر و کوش آداسی تردد نمایید. این را نیز به خاطر داشته باشید که ازمیر یک شهر با امکانات بالاست و می توان با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به اکثر نقاط ترکیه سفر کرد. این شهر برای زندگی، تجارت، سرمایه گذاری و… موقعیت فوق العاده ای دارد و شما می توانید سرمایه گذاری خود را با خرید زمین در ازمیر آغاز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)