فاصله ازمیر تا یونان چقدر است؟

فاصله ازمیر تا یونان

ازمیر شهری از کشور ترکیه است که ایرانیان زیادی هر ساله برای گشت و گذار به آن سفر می کنند. یونان نیز کشوری در اروپای جنوب شرقی می باشد، که در جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است. فاصله بین شهر ازمیر تا یونان در نقشه 452 کیلومتر است و راه جاده ای آن حدود 1566 کیلومتر می باشد. سفر از ازمیر به یونان تقریبا 12 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد، البته با توجه به اینکه چندین راه مختلف برای طی این مسیر وجود دارد فاصله زمانی ازمیر تا یونان می تواند متغیر باشد.

وسایل نقلیه ای که برای سفر از این شهر ترکیه ای یعنی ازمیر به کشور یونان وجود دارند عبارت هستند از:

 1. هواپیما
 2. شاتل فرودگاهی
 3. کشتی
 4. اتوبوس
 5. ماشین شخصی
 6. نایت باس
 7. روش های ترکیبی

فاصله ازمیر تا یونان با وسایل نقلیه مختلف

همانطور که گفته شد، راه های مختلفی برای رسیدن از ازمیر به یونان وجود دارد، که هر کدام قیمت متفاوتی دارند و مدت زمان متفاوتی باید سپری شود تا با استفاده از آن ها به مقصد یونان برسید. در لیست زیر استفاده از وسایل نقلیه مختلف را بررسی می کنیم.

 1. استفاده از ترکیب نایت باس و کشتی برای سفر از ازمیر به یونان: اگر شما بخواهید از این روش استفاده کنید، باید مدت زمان حدودا 12 ساعت در راه باشید.
 2. استفاده از ترکیب شاتل و کشتی برای سفر از ازمیر به یونان: اگر شما بخواهید از این روش استفاده کنید، باید ابتدا با استفاده از شاتل مقداری از راه را طی کنید و از آن به بعد با استفاده از کشتی به یونان برسید. این روش به مدت زمان حدودی 14 ساعت زمان نیاز دارد.
 3. استفاده ترکیبی از شاتل، کشتی و هواپیما برای رسیدن از ازمیر به یونان: در این روش ابتدا باید از شاتل استفاده کنید و سپس ادامه راه را به ترتیب با استفاده از کشتی و هواپیما سفر کنید. این سفر به زمانی حدود 7 ساعت زمان نیاز دارد.

فاصله ازمیر تا یونان با اتوبوس

فاصله ازمیر تا یونان با استفاده از اتوبوس

طولانی ترین روشی که برای سفر از ازمیر تا یونان وجود دارد، استفاده از اتوبوس است. با استفاده از این روش باید حدود 21 ساعت وقت بگذارید تا به یونان برسید. البته باید گفت هیچ اتوبوس مستقیمی از ازمیر به یونان وجود ندارد و با استفاده از این روش باید حداقل از دو اتوبوس مختلف استفاده کنید. البته گفتنی است که وقتی اسم کشور یونان را می آوریم، منظور پایتخت کشور یونان یعنی آتن است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی ازمیر و وجود راه های مواصلاتی متعدد در این شهر به سایر شهرها و کشورها، بسیاری از ایرانیان نسبت به خرید مغازه در ازمیر اقدام کرده اند و با این کار توانسته اند موقعیت اقتصادی مطلوبی به دست آورند.

فاصله ازمیر تا یونان با هواپیما

فاصله ازمیر تا یونان با استفاده از هواپیما

استفاده از هواپیما برای سفر از ازمیر به یونان راحت ترین و در عین حال سریع ترین راه رسیدن به یونان است. مدت زمانی که باید در هواپیما سفر کنید تا به کشور یونان برسید، حدود 1 ساعت است و برای خرید بلیط هواپیما باید مبلغی به اندازه 50 دلار تا 230 دلار پرداخت کنید.

فاصله ازمیر تا یونان با استفاده از ماشین شخصی

اگر گزینه شما برای سفر از ازمیر به یونان استفاده از ماشین شخصی است، می توانید در طول مدت 16 تا 17 ساعت به مقصد خود در یونان برسید. برای استفاده از ماشین شخصی به مبلغی حدود 320 تا 480 دلار نیاز خواهید داشت، زیرا هزینه بنزین در کشور ترکیه عدد بالایی است.

ارزان ترین راه برای رفتن از ازمیر به یونان چیست؟

ارزان ترین راه برای رفتن از ازمیر به یونان استفاده از هواپیما و اتوبوس است، که به مبلغی در حدود 100 تا 150 دلار برای اتوبوس و 50 تا 230 دلار برای هواپیما هزینه نیاز دارد. گفتنی است که هزینه کشتی نیز برای سفر از ازمیر به یونان زیاد نیست.

ازمیر شهری توریست پذیر با شرایط اقتصادی و تجاری مطلوب است، که توانسته است سالیانه مهاجران زیادی را در خود جای دهد. یکی از دغدغه های افراد مهاجر، خرید آپارتمان در ازمیر است، که گروه مشاورین املاک ازمیر ملک شما را در این راستا راهنمایی می کند.

سریع ترین راه سفر از ازمیر به یونان

سریع ترین راه برای رفتن از ازمیر به یونان چیست؟

سریعترین راه برای رسیدن از ازمیر به یونان استفاده از پروازهای هوایی است، که برای رزرو بلیط آن ها با توجه به نوع هواپیمای انتخابی به مبلغی حدود 50 تا 230 دلار نیاز است. استفاده از هواپیما برای سفر از ازمیر به یونان، اگر بصورت مستقیم باشد حدود 1 ساعت طول می کشد و در صورتی که بصورت مستقیم نباشد این زمان افزایش پیدا می کند.

کمپانی های ارائه دهنده خدمات پرواز ازمیر به یونان

سه کمپانی ارائه دهنده خدمات هواپیمایی سفر از ازمیر تا یونان عبارت هستند از:

 1. Aegean Airlines
 2. Sky Express
 3. Olympic Air

کمپانی های ارائه دهنده خدمات سفر ازمیر به یونان با اتوبوس

سه کمپانی ارائه دهنده خدمات سفر از ازمیر تا یونان با استفاده از اتوبوس عبارت هستند از:

 1. Havas
 2. Crazy Holidays
 3. KTEL Evias

کمپانی های ارائه دهنده خدمات سفر دریایی ازمیر به یونان

کمپانی های ارائه دهنده خدمات سفر دریایی از ازمیر تا یونان عبارت هستند از:

 1. Turyol
 2. Blue Star Ferries
 3. Turkish Sealines
 4. Seajets
 5. Bodrum Express Lines

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)