فاصله فرودگاه ازمیر تا مرکز شهر + راهنمایی مسیر

فاصله فرودگاه ازمیر تا مرکز شهر + راهنمایی مسیر - ازمیر ملک

فاصله فرودگاه ازمیر تا مرکز شهر ازمیر 17 کیلومتر است. نام این فرودگاه بین المللی، عدنان مندرس است و می توان آن را چهارمین فرودگاه شلوغ ترکیه به حساب آورد. در ادامه مطلب به محل قرار گیری فرودگاه، راه های دسترسی به آن و ترمینال های عدنان مندرس می پردازیم.

فاصله فرودگاه ازمیر تا مرکز شهر ازمیر با اتوبوس

اتوبوس یکی از گزینه های دم دستی، راحت و به صرفه برای رسیدن به فرودگاه ازمیر و بالعکس یعنی رسیدن به مرکز شهر است. برای اینکه با اتوبوس از ازمیر به فرودگاه بروید، باید مقابل دفتر هواپیمایی ترکیش ایر در مرکز شهر منتظر بمانید. معمولا در بازه های زمانی 20 دقیقه یک بار، اتوبوس در این ایستگاه توقف می کند و مسافران را به فرودگاه می رساند. همچنین از فرودگاه عدنان مندرس نیز می توانید برای رسیدن به مرکز شهر و یا ایستگاه های متعدد بین راه از اتوبوس استفاده نمایید.

فاصله فرودگاه ازمیر تا مرکز شهر ازمیر با اتوبوس

در صورتی که قصد طی کردن مسیر فرودگاه ازمیر تا مرکز شهر را دارید، می توانید در فرودگاه با استفاده از اتوبوس (Eshot) خط 202 از فرودگاه به اسکله ازمیر یعنی خیابان جمهوریت (Alsancak Cumhuriyet Avenue) بروید و این مسیر حدود 34 دقیقه طول خواهد کشید. گفتنی است که خط های دیگری نظیر خط 200 و 204 نیز وجود دارند ولی خط 202 شما را به مرکز شهر خواهد برد.

در ادامه ایستگاه های بین راه خط 202 را نیز خواهیم گفت:

  • izmir Seçkinler Sitesi
  • izmir Emlak Bankası Evleri
  • izmir Sarnıç Alt Geçidi
  • izmir Çağdaş Eğitim
  • izmir Ulaştırma
  • izmir Leylak
  • izmir Ege Serbest Bölge
  • izmir Altıncı Sanayi Kavşağı
  • izmir Fahrettin Altay Meydan 2
  • izmir Adnan Saygun Sanat Merkezi Durağı

فاصله فرودگاه ازمیر تا مرکز شهر با تاکسی

اگر می خواهید از فرودگاه ازمیر به مرکز شهر بروید، یکی از راه های سریع و البته گران استفاده از تاکسی است. تاکسی ها معمولا دم درب جلوی فرودگاه منتظر مسافران هستند و آن ها را به هر مقصدی که بخواهند بخصوص مرکز شهر ازمیر می رسانند. مزیت استفاده از تاکسی این است که در تمام طول شبانه روز در محوطه فرودگاهی می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. البته به این نکته دقت کنید که آن ها در طول مدت شبانه روز با نرخ های متفاوتی مسافران را جا به جا می کنند و قیمت استفاده از تاکسی در شب معمولا گران تر است.

طی کردن این مسیر با تاکسی حدود 16 دقیقه زمان خواهد برد و هزینه تقریبی تاکسی برای این مسیر، بین 8 الی 10 دلار است.

فاصله فرودگاه عدنان مندرس تا مرکز شهر با مترو (Izban)

فاصله فرودگاه عدنان مندرس تا مرکز شهر با مترو یا قطار (Izban)

در فرودگاه عدنان مندرس، مترو با اسم Izban وجود دارد که معمولا هر 15 دقیقه یکبار شما می توانید سوار شده و به مرکز شهر بروید و یا در ایستگاه های این مسیر پیاده شوید. سپری کردن این مسیر با مترو 24 دقیقه زمان خواهد برد.

فرودگاه ازمیر کجا احداث شده است؟

اگر بخواهیم از جنوب شهر ازمیر آدرس بدهیم، باید 18 کیلومتر طی کنید تا بتوانید به فرودگاه برسید. منطقه ای که عدنان مندرس در آن احداث شده است با نام Gaziemir شناخته می شود.

چه پروازهایی در فرودگاه ازمیر وجود دارد؟

چیزی حدود 28 شرکت هواپیمایی در فرودگاه ازمیر فعالیت می کنند و نزدیک به 121 مقصد در سراسر جهان را پوشش می دهند. تعداد این سفرها در ماه های می تا اکتبر افزایش پیدا می کند و با رسیدن به فصل زمستان، تعداد آن ها نیز کاهش پیدا می کند. یکی از مزیت های خرید زمین در ازمیر وجود فرودگاه بین المللی عدنان مندرس است که سبب شده این شهر به یکی از قطب های گردشگری و اقتصادی کشور ترکیه تبدیل شود.

خدمات پولی و مالی در فرودگاه ازمیر

افرادی که از فرودگاه عدنان مندرس شهر ازمیر استفاده کرده اند تا به حال مشکلی در دریافت پول نقد و یا جا به جایی پول نداشته اند. تعداد زیادی دستگاه خودپرداز در فرودگاه وجود دارد که به راحتی می توانید از آن ها پول نقد برداشت کنید.

یکی دیگر از مزایای فرودگاه بین المللی ازمیر وجود صرافی های متعدد در آن می باشد که با مراجعه به آن ها می توانید از خدمات مبادله ارز برخوردار شوید. مسافرانی که از ایران به ازمیر سفر می کنند نیز با استفاده از کارت خوان ایرانی در ازمیر ترکیه که در ازمیر ملک وجود دارد به راحتی می توانند انتقال پول برای خرید و یا هر خدمات دیگری را انجام دهند.

عدنان مندرس ازمیر چه ترمینال هایی دارد؟

در فرودگاه بین المللی شهر ازمیر دو نوع ترمینال مسافربری وجود دارد که یکی از آن ها برای پروازهای خارجی و بین المللی است و دیگری برای پروازهای داخلی استفاده می شود. فضای هر دو ترمینال که به صورت مجزا از یکدیگر ساخت شده اند به وسیله یک راه رو متحرک به هم متصل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام)