فاصله دوبایزید تا ازمیر چقدر است؟ (دغوبایزید)

فاصله دوبایزید تا ازمیر

فاصله دوبایزید تا ازمیر چقدر است؟ اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده است احتمالا قصد سفر بین این دوشهر را دارید. بنابراین بهتر است همین ابتدا پاسخ سوال شما را بدهیم تا بتوانید در کمترین زمان، بهترین نتیجه گیری را داشته باشید.

فاصله دغوبایزید (دوبایزید) تا ازمیر 1746 کیلومتر می باشد که اگر بخواهید این مسیر را با ماشین شخصی و بدون توقف طی کنید باید حدود 20 ساعت رانندگی کنید.

اما چه راه های دیگری برای سفر کردن بین این دو شهر وجود دارد؟ ما در ادامه تمام راه های سفر بین ازمیر و دوبایزید را مطرح خواهیم نمود.

دوبایزید در نزدیکی مرز ایران قرار دارد و به دلیل جاذبه های گردشگری، گردشگران بسیاری را از اقصاء نقاط جهان رهسپار این شهر تاریخی می کند و به دلیل وجود کوه آرارات آب و هوای این شهر بسیار دلچسب و خنک است و می تواند بهترین سفر برای هر مسافری باشد.

دوبایزید از دیرباز به عنوان آخرین مرز شرقی در خاک ترکیه شناخته شده و به همین دلیل همیشه دارای نقش مرکز گمرکی و قلعه نظامی بوده است.

بسیاری از افرادی که ساکن ازمیر هستند به دغوبایزید سفر می کنند تا از یک شهر پرتردد، بزرگ و پر هیاهو فاصله بگیرند و از مناظر طبیعی، آرامش بی مثال و هوای مطبوع دوبایزید نهایت استفاده را ببرند.

در ازمیر نیز زیبایی های بی نظیری مانند، آبشارها، موزه ها، کاخ های قدیمی و مراکز خرید وجود دارد و بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در این شهر، خرید ملک در ازمیر را انتخاب نموده اند تا بتوانند در کنار یک زندگی عالی و بی نقص، برای آینده خود و فرزندان سرمایه گذاری کنند.

اما با وجود این امکانات قطعا تمام انسان ها گاهی به استراحت در طبیعت، آرامش و سفر به یک منطقه منحصر به فرد نیاز دارند که بی شک سفر به دغوبایزید یکی از سفرهای رویایی خواهد شد.

فاصله دوبایزید تا ازمیر با ماشین شخصی

فاصله دوبایزید تا ازمیر با ماشین شخصی

همانطور که گفته شد، فاصله این دو شهر از هم حدود 1746 کیلومتر است که از لحاظ هزینه باید حدود 2,196 لیر بهای بنزین را بپردازید.

فاصله دوبایزید تا ازمیر با تاکسی

شما می توانید این مسیر را با تاکسی نیز طی نمایید. کرایه تاکسی از ازمیر به ازای هر یک کیلومتر حدود 7 لیر می باشد. اگر با تاکسی نیز سفر کنید حدود 20 ساعت زمان می برد تا به دوبایزید برسید.

فاصله دوبایزید تا ازمیر با قطار

فاصله دوبایزید تا ازمیر با قطار

متاسفانه قطار مستقیمی از ازمیر به دوبایزید و بالعکس وجود ندارد و اگر شما بخواهید با قطار به ازمیر بروید باید از دوبایزید با تاکسی به شهر خراسان (Horasan) استان ارزروم (Erzurum) ترکیه بروید که این مسیر با تاکسی 2 ساعت و 30 دقیقه زمان می برد. به خراسان که رسیدید، قطار آنکارا را سوار شوید و بعد از اینکه به آنکارا رسیدید می توانید قطار آنکارا به ازمیر را سوار شده و از مسیر لذت ببرید.

گفتنی است که طی کردن مسیر خراسان به آنکارا با قطار حدود 24 ساعت زمان می برد و مسیر آنکارا به ازمیر نیز حدود 13 ساعت زمان خواهد برد.

فاصله دوبایزید تا ازمیر با هواپیما

اگر بخواهید با هواپیما از ازمیر به دوبایزید بروید باید در ابتدا از فرودگاه عدنان مندرس به مقصد کاراباغلار هواپیما سوار شوید و سپس مجددا سوار هواپیما به مقصد قارص شوید. پس از آن نیز با تاکسی به دوبایزید بروید (با تاکسی از قارص تا دوبایزید 2 ساعت و 30 دقیقه راه است) و در حالت کلی برای این سفر شما به 6 ساعت زمان نیاز دارید.

بهترین وسیله برای سفر از دوبایزید تا ازمیر

ساده ترین راه و به عبارتی بی دردسرترین راه برای سفر بین این دو شهر استفاده از خودرو شخصی است. اما اگر زمان برای شما اولویت دارد بهتر است با هواپیما سفر کنید، گفتنی است که بسیاری از ایرانیان که قصد خرید آپارتمان در ازمیر را دارند با هواپیما به ازمیر سفر می کنند (در صورتی که هر دو پرواز در یک روز و با فاصله کم از هم قرار داشته باشند، استفاده از هواپیما بهترین راه است.)

ما سعی نمودیم در این مقاله به طور کامل در مورد فاصله دوبایزید تا ازمیر صحبت نماییم و تمام راه های رسیدن به دوبایزید از ازمیر را بیان نماییم. اکنون شما برای سفر کدام روش را انتخاب می کنید؟ آیا دوست دارید با خودرو شخصی سفر کنید یا اینکه از تاکسی و هواپیما استفاده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان 0905304884100 (واتساپ و تلگرام) *آدرس دفتر مرکزی گروه املاک بابک در ازمیر ترکیه*
Babak Group Çınar, Tokatli plaza, 5003/3 Sk. No:3 kat 4 D 406, 35210 Bornova/İzmir, Türkei